jaką firmę budowlaną polecacie

jaką firmę budowlaną polecacie

Jestem bardzo zainteresowany z moimi partnerami budową elektrowni, farmy wiatrowej. Kapitał częściowo zagraniczny, szukamy jednak wykonawcy i przyznam, że na krajowym rynku trochę ciężko o wiarygodne podmioty.

Marioleczka

Posty: 2

 
Lepiej generalnego wykonawcę zatrudniać z pełnym działem projektowym niż przypadkowych ludzi, co zaraz ci znikną z rynku.

xacti

Posty: 9

 
Jak będziesz miał problemy z komunikacją to od razu rezygnuj. Nie ma nic gorszego niż brak odpowiedzi od ekipy przez powiedzmy kilka dni, kiedy musisz mieć pewność, że jakiś etap został zakończony.

Kidi

Posty: 8

 
Popracuj dobrze nad harmonogramem, specyfikacją prac, żeby nie pozostawiać budowlańcom żadnych wątpliwości. Nie ma nic gorszego od wytycznych, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Iunae_Milt

Posty: 17

 
To zobacz, ile kosztuje wynajem sprzętu budowlanego do samodzielnych prac, aż się zdziwisz kolego :) Lepiej szczere mówiąc już zatrudnić profesjonalną ekipę i zainwestować

namok 

Posty: 5

 
Myślę, że inwestorzy popełniają ten błąd, że za bardzo się śpieszą i nie robią w ogóle porównania konkurencji. Ogólnie to polecam generalne wykonawstwo z potwierdzeniem jakości, dopełnieniem formalności i kwestii pobocznych. Nie martwisz się niczym.

tigra32

Posty: 13

 
Niestety plaga znikających wykonawców na rynku budowlanym to fakt, niektórzy sobie przekazują zlecenia i tak naprawdę nie wiesz, kto ci robi. Zamawiasz u jednego, robi kto inny. Strasznie wkurzające i raz mnie coś takiego spotkało. Nigdy więcej.

napciu

Posty: 22

 
Umowy podpisuj i niech ktoś sprawdzi zaufany pod kątem klauzul niedozwolonych, jakie kary przewidziane za złamanie terminów. Lepiej to ustalić zawczasu. No i inwestorzy też czasami ten błąd popełniają, ze się śpieszą za bardzo. W budowlance nic na szybko nie zrobisz, na pewno niektórych rzeczy.

turysta00

Posty: 16

 
Zawsze przejrzyj listę dotychczas zrealizowanych inwestycji, a jeżeli dasz radę to pogadaj z inwestorem bezpośrednio, niech wyrazi zdanie o wykonawcy. Zawsze to większe bezpieczeństwo.

DevilScream

Posty: 20

 
Zarządzam budynkiem komercyjnym postawionym niestety na słabym gruncie, tak to można podsumować. Polecono mi firmę AnaBud to pomocy przy wzmocnieniu, zabezpieczeniu nieruchomości i bardzo dobrze się wywiązali z zadania. Moim zdaniem warto zaufać, bo po kontakcie z panem Zbigniewem Boguckim wiedziałem, że mam do czynienia z prawdziwym pasjonatem-profesjonalistą, a mało takich przyznam w branży budowlanej. Po więcej szczegółów odsyłam na https://ana-bud.pl/uslugi-budowlane/roboty-prace-ziemne-wykopy-niwelacja-terenu/. Opłaca się.

RuFiK

Posty: 4